Повернутися до звичайного режиму

Хороші батьки не ті, які балують своїх дітей, але й не ті, що тримають їх в «їжакових» рукавичках. Хороші батьки знають, де знаходиться золота середина, і знають, як до неї дістатися. Однак важко стати хорошим татом і гарною мамою, якщо у вас зовсім немає досвіду спілкування і виховання дітей. Отже, що повинні знати батьки первістка, щоб стати хорошими батьками.

ХВИЛЮВАННЯ МОЛОДИХ БАТЬКІВ

Зрозуміло, що ви хвилюєтесь і будете це робити, адже ви батьки. Однак які батьки, такі й діти, якщо ви будете постійно нервувати, то у вас виростуть нервові діти. Покажіть дитині, що на будь-яку ситуацію можна дивитися спокійно: не нервуйте. Ця рада дуже знадобиться вам, коли ваш малюк нашкодив, а вам доведеться викручуватися. Це важко, але хто сказав, що бути батьками легко? Частіше намагайтеся виспатися, якщо недоспав вночі, приляжте на годинку вдень.

СТРИМУЙТЕ ОБІЦЯНКИ

Пам’ятайте, що хороші батьки завжди тримають своє слово, дане дитині. Якщо обіцяли купити машинку чи ляльку - купіть, ваша дитина вчиться життю дивлячись на вас, звідси буде залежати, стане дитина порядною чи ні. Однак сюди варто віднести і покарання: якщо ви полаяли дитину за щось, то повинні дотримуватися своєї тактики і якщо це повторюється - варто покарати. Не можна опускати руки і вважати, що це не виправити, якщо сьогодні ви покараєте, а завтра ні, то дитина вирішить, що так робити можна.

ПРАВДИВІСТЬ ПЕРЕД ДИТИНОЮ

Якщо ви хочете стати хорошим батьком своєї дитини, вам важливо завжди говорити йому правду: не можна брехати малюкові. Якщо ви відправляєтеся в садок, куди малюк йти не хотів, не варто вигадувати, ніби ви йдете гуляти або в магазин. Часто виникає проблема у батьків які курять, вони брешуть дитині, що не курять, роблять це потайки, дитина все розуміє і бачить обман. Розкажіть, що колись почали це робити і звикли, від чого зараз не можете відмовитися - це буде додатковим прикладом малюкові в тому, що куріння - велика шкода.

НАСИЛЬСТВО У ВИХОВАННІ

Пам’ятайте, що хороші батьки не стануть бити дитину. Хоча мова не йде про легкі ляпанці по сідницях, коли дитина зовсім не слухається. Це можна застосувати лише в крайніх випадках, щоб малюк розумів, що ви говорите серйозно. Але завжди відзначайте для себе, що ви не в гніві. Якщо це так, то ви можете не розрахувати силу і тоді вийде, що ви не шльопнули, а вдарили маленьке створіння своєю дорослю силою. Намагайтеся навчити дитину вирішувати проблеми словами і бесідами.

ЗАБОРОНИ І ШАНТАЖІ У ВИХОВАННІ

Найчастіше, щоб виховати дітей батьки використовують заборони: «Якщо не зробиш домашнє завдання, не підеш гуляти». Залиште це і пам’ятайте: не варто забороняти що-небудь дитині. Можна піти іншим шляхом: «Ось зробиш домашнє завдання і можеш бігти на вулицю». Дитина буде намагатися виконати що потрібно, щоб в нагороду отримати бажане. Якщо дитина хоче грати з вашими речами, то варто не забороняти ними користуватися, а прибирати їх в безпечне місце, а на їх місце класти «обманки», які легко може взяти дитина. Якщо малюк набешкетував, вам необхідно не замкнути його в будинку на тиждень, а пояснити в чому його провина, чому ви так засмучені і дати йому на вибір варіанти вирішення проблеми і загладжування перед вами своєї провини.

ПРИКЛАДИ ПРАЦЮЮТЬ НА ВАС

Пам’ятайте: для своєї дитини батьки - кращі приклади. З малого дитинства дитина повторює за вами, вона говорить як ви, сидить так само, хоче робити те ж саме, що і ви. Виходить, що якщо ви напилися ввечері, на свято чи ще колись, то не дивно, що дитина вирішить зробити те ж саме, адже татові чи мамі можна. Не можна пояснювати свої дії тим, що ви дорослий і вам це дозволено: ставитеся до дитини як рівного собі.

ВИННІ САМІ? ВИЗНАВАЙТЕ СВОЮ ПОМИЛКУ

Якщо ви помилилися в чомусь або звинуватили дитину без приводу в чужій провині, це означає, що ви помилилися. Що варто робити в подібному випадку? Звичайно, визнати свою провину і вибачитися перед дитиною. Так само як і малюк вибачається перед вами, ви повинні вибачитися перед ним, сказати, як любите і обійняти. Добре, якщо в якості подарунка ви купите невелику іграшку або шоколадку. Завдяки такому вчинку, дитина зрозуміє, що ви так само визнаєте свою вину, як вимагаєте від нього. Ваш авторитет тільки підніметься за рахунок цього.

ПРОЯВ СВОЄЇ ЛЮБОВІ

І останнє, і найголовніше: прояв своєї любові до дитини - це не шляхи до розпещеності. Якщо хочете пожаліти за ранку на коліні - жалійте, хочете обійняти - обіймайте, вирішили поцілувати - цілуйте. Дитина буде відчувати вашу любов, яка йому так потрібна. Але пам’ятайте: виховання не повинно рухати любов, а любов - виховання.

Кiлькiсть переглядiв: 425

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.